William Petersen

28. ledna 2009 v 17:09
Celé jméno: William Louis Petersen

Narozen: 21. února 1953, Evanston, Illinois, USA

Jeho předci jsou původem z Dánska. Během studií se vyznamenal jako skvělý sportovec, později díky fotbalu dostal stipendium na uznávanou prestižní univerzitu v Idaho. Již na této škole mu herectví zamotalo hlavu a pohltilo ho. Zde začala jeho herecká kariéra.

Začátky byly skromnější na parketách divadla. Jeho první filmový výstup se konal až v roce 1981 ve filmu ZLODĚJ. V roce 1985 jsme ho mohli vidět ve filmu ŽÍT A ZEMŘÍT V L. A. V tomto smíku ztvárnil policistu. Od té doby mu jsou přidělovány role kriminalistů a detektivů. Zahrál si i v divácky oblíbeném filmu DVANÁCT ROZHNĚVANÝCH MUŽŮ, rád na tento film vzpomíná. Přišli další filmy jako MLADÉ PUŠKY II, MILENEC NEBO VRAH V roce 2000 přišel největší dosavadní úspěch, zahrál si totiž postavu kriminalisty Gila Grissoma v seriálů Kriminálka Las Vegas. V tomto seriálu si dokonce několikrát oblékl fotbalový dres, který nosil na univerzitě. Seriál ho proslavil a William L. Petersen se stal uznávaným hercem.

Již po druhé je ženatý, v roce 2003 se oženil s Ginou Cironeovou, která je učitelkou biologie. Z prvního manželství má William dceru Mail (32). Navíc je dědeček Marzika Williama (4). Po ukončení kariéry se chce vrátit do divadla a jeho milovaného města Chicaga.

V Kriminálce Las Vegas si již zahrál ve více než 165 dílech a v současnosti je nejlépe placeným seriálovým hercem, jeho plat je totiž 500 tis. dolarů za jeden natočený díl kriminálky.A nejlepší fotka nakonec :D


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama