Margaret Helgenberger

28. ledna 2009 v 17:15 |  Herci
Celé jméno: Mary Margaret Helgenberger
Narozena: 16. listopadu 1958 jako dcera otce Hugha a matky Kay Helgenbergrových ve Freemontu v Nebrasce USA.

V mládí vystudovala školu Kearney State College v Nebrasce a poté univerzitu Northwestern v Illinois. Už od mala se chtěla věnovat hraní ve filmech.

Její očekávaná první herecká role přichází až roku 1984, kdy přijímá roli v televizním seriálu RYANS HOPE, kde se také setkává se svým přítelem Alanem za kterého se roku 1989 vdává a s nímž žije doposud. Účinkuje také v dalších seriálech jako SHELL GAME, CHINA BEACH a
později POHOTOVOST s Georgem Clooneym.

Na svou první filmovou roli čeká do roku 1989. Přijímá ji ve fantasy dramatu NAVŽDY, režírovaném Stevenem Spielbergem o odvážném i když trochu podivínském hasiči, který až přiliš riskuje svůj život při hašení požárů.

Marg hraje v dalších filmech nicméně jde spíše o nízko rozpočtové TV filmy jako třeba BLIND VENGEANCE, OČIMA VRAHA či CESTA KOVBOJŮ.

V roce 1995 získává malou roli ve filmu Michaela Baye MIZEROVÉ o dvou miamských policajtech, kteří pátrají po heroinu, který byl odcizen ze skladu zabavených Miamskou policií.

Její zásadní zlom v herecké kariéře přichází roku 2000 díky seriálu KRIMINÁLKA:LAS VEGAS, kde hraje vyšetřovatelku Catherine Willows. Seriál se během několika odvysílaných epizod stává doslova fenoménem, který nám ukazuje titěrnou práci kriminalistického týmu, která spočívá v zajišťování stop po pachateli. Seriál má v současné době natočen neuvěřitelných sedm sezón a o dalších se uvažuje.

Dále hraje po boku Julie Robertové v americkém dramatu Stevena Soderbergha ERIN BROCKOVICH a roku 2004 v komedii V DOBRÉ SPOLEČNOSTI. Marg tu hraje Ann Foremanovou a film vypráví o 49-letém řediteli vydavatelské společnosti, který je vystřídán mladým ambiciózním 26-letým expertem. Svou degradaci nese těžce a i přes vzájemné počáteční neshody se z těchto dvou stávají dobří přátelé, ovšem do doby než se mladý šéf vydavatelství zamiluje do dcery svého přítele.

V roce 2005 získává Marg Ocenění pro divácky nejoblíbenější ženskou televizní star (People's Choice Award Favorite Female Television Star 2005).

V současné době září na filmovém plátně ve výborném filmu Mr. Brooks s charismatickým Kevinem Costnerem, který přestože je zvolen mužem roku, trpí rozdvojenou osobností a jeho alterego (William Hurt) ho večer stále nabádá k vraždám. Vyšetřování se ujímá detektivka Tracy Atwood (Demi Moore).
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Anička Anička | E-mail | Web | 28. ledna 2009 v 19:46 | Reagovat

musím se přiznat, že jsem neměla sebemenší ponětí, že se Marg jmenuje Margaret...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama