Leden 2009

Gary Dourdan

28. ledna 2009 v 17:24 Herci
Gary se narodil 11. 12. 1966 ve Philadelphii (Pennsylvania, USA). V mládí se přestěhoval do Willingbora (New Jersey, USA), kde se také začal zajímat o herectví, hudbu a bojové sporty. Později se přestěhoval do New Yorku a pracoval jako vrátný ve zkoušecím studiu. Zde si ho všimla Debbie Allenová.

O něco později ho obsadily do role Shazza Zulu ve filmu A Different World. Také jsme si ho mohli všimnou v menší roli ve Vetřeleci: Vzkříšení (Alien Resurrection). Zlom nastal, když ho John Sacret Young obsadil do filmu Muhammad Ali: Král světa (King of the World). Nyní ho známe jako Warricka ze seriálu Kriminálka Las Vegas (CSI: Crime Scene Investigation).

Gary je výborný muzikant: hraje na kytaru, piano, basu, bubny a saxofon. Má dvě děti - dceru Nylu a syna Lyrica. Od roku 1994 je rozvedený (Roshumba Williams).Eric Szmanda

28. ledna 2009 v 17:23 Herci
Narodil se 24. 7. 1975 v Milwaukee v USA. Navštěvoval střední školu v Mukwonago ve Wisconsinu, kde v roce 1993 maturoval. Byl členem divadelního kroužku a zahrál si v mnoha hrách. Také k muzice měl blíž než ke kterémukoli školnímu předmětu, a tak pokud zmizel za školu (a nebyla to výjimka), našli ho u jeho oblíbených bubnů. Po skončení školy se dlouho rozhodoval, jestli do budoucna zvolí muziku nebo film.

"Nevím, co mě vlastně baví víc, a tak se snažím co nejvíc skloubit obojí dohromady," říká a slova doplnil činy, když založil vlastní produkční společnost.. U několika filmů se tak objevil jako hudební poradce např. film "Life as a House". Eric je velkým fanouškem Marylina Mansona. V roce 2003 dokonce hrál v Mansonově klipu "Saint", ale tento videoklip nebyl v USA nikdy uveřejněn.

Před kamerou se Eric poprvé objevil v roce 1999 v televizním filmu Dodge´s City a poté si zahrál v několika seriálech. Nabídka na roli v Kriminálce Las Vegas přišla v roce 2000 a zajistila mu celosvětovou pozornost.

"Greg je sympaťák. Myslím, že bych si s ním v mnoha věcech rozuměl," srovnává se Eric se seriálovou postavou. U divaček jednoznačně zvítězil a to mu pomohlo i v další kariéře. Je v angažmá hollywoodského divadla Stages Theatre Center.

Líbí se mu hudba Islandské skupiny Sigur Rós. Má dva bratry: Roba a Bretta. Během natáčení seriálu Kriminálka Las Vegas žil Eric několik měsíců v domácnosti kolegy z CSI, George Eadse, kde se staral o jeho psa, protože George byl mimo město a Eric se nabídl, že mu psa pohlídá. Eric má psa, zlatého retrievra, který se jmenuje Dax.V současné době žije v Los Angeles.

Jojra Fox

28. ledna 2009 v 17:20 Herci
Jorja Fox, celým jménem Jorja-An Fox, se narodila 7. července 1968 v New Yorku. Otec pochází z Kanady a matka měla belgicko-kanadské kořeny. Dětství strávila v Melbourne Beach na Floridě a později se přestěhovala do Los Angeles. Má staršího bratra Jeffa.

Původně si vydělávala modelingem, ale po vystudování herecké školy začala dostávat nabídky seriálových rolí. První větší úspěch znamenal seriál Pohotovost (postava Maggie Doylové), který zaznamenal obrovský ohlas po celém světě.

Kromě Pohotovosti se objevila ve filmu Memento (2000, režie Christopher Nolan) a v několika nepříliš slavných seriálech. V poslední době je známá hlavně jako představitelka Sary Sidle v úspěšném seriálu Kriminálka Las Vegas.

Kromě herectví se věnuje cestování, hře na kytaru a zpěvu. Má několik domácích zvířat a je zapřísáhlou vegetariánkou Podílela se na zakládání divadelní společnosti v Los Angeles, ve které působí nejen jako herečka, ale také scénáristka a režisérka.

George Eads

28. ledna 2009 v 17:19 Herci
Vyrůstal v Beltonu, kde i vystudoval Belton High School a v roce 1985 odmaturoval, o pět let později tedy v roce 1990 promoval na Texaské Tech Universitě. Jeho celé jméno je podle jeho otce George Coleman Eads III. Má jednoho sourozence, sestru Angelu, která je vynikající právničkou v Texasu. Rodiče jsou rozvedení.

Zahrál si v TV filmu The Spring, Jen procházka v parku, Muž se srdcem kovboje nebo v seriálu Pohotovost, kde hostoval. Do našeho podvědomí se však zapsal díky roli Nicka Stokese v seriálovém krimi-hitu CSI: Las Vegas po boku W.L. Petersena, J. Foxové, M. Helgenbergerové a G. Dourdana.

Nějaký čas pracoval pro jednu nejmenovanou kopírovací společnost jako obsluha kop. strojů a později jako prodejce. Momentálně žije v Los Angeles a stará se o zlatého labradorského retrívra jménem Maverick. Vlastní ještě luxusně zařízený byt v Santa Monice.
Margaret Helgenberger

28. ledna 2009 v 17:15 Herci
Celé jméno: Mary Margaret Helgenberger
Narozena: 16. listopadu 1958 jako dcera otce Hugha a matky Kay Helgenbergrových ve Freemontu v Nebrasce USA.

V mládí vystudovala školu Kearney State College v Nebrasce a poté univerzitu Northwestern v Illinois. Už od mala se chtěla věnovat hraní ve filmech.

Její očekávaná první herecká role přichází až roku 1984, kdy přijímá roli v televizním seriálu RYANS HOPE, kde se také setkává se svým přítelem Alanem za kterého se roku 1989 vdává a s nímž žije doposud. Účinkuje také v dalších seriálech jako SHELL GAME, CHINA BEACH a
později POHOTOVOST s Georgem Clooneym.

Na svou první filmovou roli čeká do roku 1989. Přijímá ji ve fantasy dramatu NAVŽDY, režírovaném Stevenem Spielbergem o odvážném i když trochu podivínském hasiči, který až přiliš riskuje svůj život při hašení požárů.

Marg hraje v dalších filmech nicméně jde spíše o nízko rozpočtové TV filmy jako třeba BLIND VENGEANCE, OČIMA VRAHA či CESTA KOVBOJŮ.

V roce 1995 získává malou roli ve filmu Michaela Baye MIZEROVÉ o dvou miamských policajtech, kteří pátrají po heroinu, který byl odcizen ze skladu zabavených Miamskou policií.

Její zásadní zlom v herecké kariéře přichází roku 2000 díky seriálu KRIMINÁLKA:LAS VEGAS, kde hraje vyšetřovatelku Catherine Willows. Seriál se během několika odvysílaných epizod stává doslova fenoménem, který nám ukazuje titěrnou práci kriminalistického týmu, která spočívá v zajišťování stop po pachateli. Seriál má v současné době natočen neuvěřitelných sedm sezón a o dalších se uvažuje.

Dále hraje po boku Julie Robertové v americkém dramatu Stevena Soderbergha ERIN BROCKOVICH a roku 2004 v komedii V DOBRÉ SPOLEČNOSTI. Marg tu hraje Ann Foremanovou a film vypráví o 49-letém řediteli vydavatelské společnosti, který je vystřídán mladým ambiciózním 26-letým expertem. Svou degradaci nese těžce a i přes vzájemné počáteční neshody se z těchto dvou stávají dobří přátelé, ovšem do doby než se mladý šéf vydavatelství zamiluje do dcery svého přítele.

V roce 2005 získává Marg Ocenění pro divácky nejoblíbenější ženskou televizní star (People's Choice Award Favorite Female Television Star 2005).

V současné době září na filmovém plátně ve výborném filmu Mr. Brooks s charismatickým Kevinem Costnerem, který přestože je zvolen mužem roku, trpí rozdvojenou osobností a jeho alterego (William Hurt) ho večer stále nabádá k vraždám. Vyšetřování se ujímá detektivka Tracy Atwood (Demi Moore).

William Petersen

28. ledna 2009 v 17:09
Celé jméno: William Louis Petersen

Narozen: 21. února 1953, Evanston, Illinois, USA

Jeho předci jsou původem z Dánska. Během studií se vyznamenal jako skvělý sportovec, později díky fotbalu dostal stipendium na uznávanou prestižní univerzitu v Idaho. Již na této škole mu herectví zamotalo hlavu a pohltilo ho. Zde začala jeho herecká kariéra.

Začátky byly skromnější na parketách divadla. Jeho první filmový výstup se konal až v roce 1981 ve filmu ZLODĚJ. V roce 1985 jsme ho mohli vidět ve filmu ŽÍT A ZEMŘÍT V L. A. V tomto smíku ztvárnil policistu. Od té doby mu jsou přidělovány role kriminalistů a detektivů. Zahrál si i v divácky oblíbeném filmu DVANÁCT ROZHNĚVANÝCH MUŽŮ, rád na tento film vzpomíná. Přišli další filmy jako MLADÉ PUŠKY II, MILENEC NEBO VRAH V roce 2000 přišel největší dosavadní úspěch, zahrál si totiž postavu kriminalisty Gila Grissoma v seriálů Kriminálka Las Vegas. V tomto seriálu si dokonce několikrát oblékl fotbalový dres, který nosil na univerzitě. Seriál ho proslavil a William L. Petersen se stal uznávaným hercem.

Již po druhé je ženatý, v roce 2003 se oženil s Ginou Cironeovou, která je učitelkou biologie. Z prvního manželství má William dceru Mail (32). Navíc je dědeček Marzika Williama (4). Po ukončení kariéry se chce vrátit do divadla a jeho milovaného města Chicaga.

V Kriminálce Las Vegas si již zahrál ve více než 165 dílech a v současnosti je nejlépe placeným seriálovým hercem, jeho plat je totiž 500 tis. dolarů za jeden natočený díl kriminálky.A nejlepší fotka nakonec :DKterá je lepší?

26. ledna 2009 v 20:36 | Lucky |  Galerie
Kde to Billymu sluší víc? U mě vede ta napravo :D


Vzkazy a Vaše dotazy

26. ledna 2009 v 20:26 | Lucky |  Vzkazy a upomínky
To téhle rubriky můžete psát všechny Vaše dotazy ohledně blogu, popřípadě, když se Vám zde nebude něco líbit, budu tuhle rubriku pravidelně kontrolovat. Můžete mě kontaktovat i emailem: LuckyStar03@seznam.cz Na všechny dotazy odpovím.

3.spřátelený blog - Elkaelka

25. ledna 2009 v 17:18 Spřátelené blogy
A můj další spřátelený je Elkaelka, má moc hezký bloček o CSI, který stojí za návštěvu!


2.spřátelený blog - Anička

25. ledna 2009 v 16:44 Spřátelené blogy
Tenhle krásný blog od Aničky, se stal mým druhým Sb, a moc se mi líbí jeho styl a desing, určitě stojí za to se na něj podívat!A pro mě od Aničky


1.spřátelený blog - Týnka

25. ledna 2009 v 15:57 Spřátelené blogy
Můj historicky první spřátelený blog patří Týnce. Její bloček určitě většina znáte a víte, že je ablosutně nádherný a já jej moc ráda navštěvuju! A tímto jí jetště jednou děkuju za všechno, co pro mě udělala.A tenhle krásný výtvor mám od Týnku já, děkuju :)


Na začátek

24. ledna 2009 v 17:02 | Lucky |  Novinky
Všechny Vás moc zdravím a vítám na blogu! Chvíli mi to trvalo než jsem se rozhodla jej založit a vůbec uvést do chodu (a ten proces zatím stále trvá, takže se mnou mějte trpělivost:). Chtěla bych tímto poděkovat Týnce, že mi pomohla a taky ostatním kteří jste mě k tomu motivovali. A o čem blog vůbec bude? Hlavně o Kriminálce Las Vegas (což je myslím dost patrné z názvu:D), pak jsem budu přidávat povídky (ráda zveřejním i od ostatních), hudbu, recenze na filmy a knížky, možná i něco o dalších kriminálkách. Doufám, že se Vám tady bude líbit a že se sem budete rádi vracet! Vaše Lucky

9.série

24. ledna 2009 v 16:16 Série

8.série

24. ledna 2009 v 16:16 Série

7.série

24. ledna 2009 v 16:16 Série

6.série

24. ledna 2009 v 16:15 Série

5.série

24. ledna 2009 v 16:15 Série

4.série

24. ledna 2009 v 16:15 Série

3.série

24. ledna 2009 v 16:14 Série

2.série

24. ledna 2009 v 16:14 Série